Wizyta w Chungcheongnam-Do Agricultural Research and Extension Services w Korei Południowej

W dniach 24-28 października 2017 roku prodziekan ds. nauki dr hab. Tomasz Kleiber przebywał z oficjalną wizytą w Yesan, w regionie Chungcheongnam-Do w Korei Południowej.

Wizyta ta, miała związek z podpisanym w b.r. projektem naukowym pomiędzy naszym Wydziałem a koreańską instytucją zajmującą się pracami badawczo-rozwojowymi i rozpowszechnianiem technologii na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Chungcheongnam-Do Agricultural Research and Extension Services (CNARES).

Dr hab. T. Kleiber, na zorganizowanym w tym czasie seminarium dla pracowników naukowych CNARES, wygłosił wykład na temat praktycznych aspektów żywienia roślin oraz zmian jakie zaszły w ostatnich latach w polskim ogrodnictwie. W trakcie pobytu odwiedzono liczne laboratoria i jednostki badawcze CNARES, a także firmy i gospodarstwa ogrodnicze.

Rozmowy prowadzone z dyrektorem generalnym CNARES Young-soo Kimem oraz jego współpracownikami dotyczyły różnych możliwych form dalszej, wzajemnej współpracy naukowo-badawczej.

Jeszcze w tym roku oczekujemy na naszym Wydziale na rewizytę gości z Korei Południowej.