Zmarł śp. prof. dr hab. Karol W. Duczmal

Śp.

Prof. dr hab. Karol W. Duczmal

Duczmal zdjecie czarn biale

emerytowany nauczyciel akademicki Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierownik Katedry Nasiennictwa i Szkółkarstwa Ogrodniczego w latach 1980-2000, prodziekan Wydziału Ogrodniczego w latach 1970-1972 oraz 1987-1990, współzałożyciel i Prezes Polskiej Izby Nasiennej w latach 1992-2012.

Za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną uhonorowany został: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem im. Michała Oczapowskiego PAN oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W Osobie Pana Profesora Uczelnia straciła wybitnego uczonego z zakresu nasiennictwa, zasłużonego pedagoga i organizatora, wychowawcę wielu pokoleń pracowników naukowych i studentów.

W naszej pamięci pozostanie jako człowiek pełen pasji, twórczych wyzwań, życzliwości i pogody ducha.

Msza św. Żałobna odbędzie 12 października 2023 r. o godz. 11.30 w Kościele pw Chrystusa Sługi przy ul. Macieja Palacza 7 w Poznaniu. Pogrzeb odbędzie się 12 października 2023 r. o godz. 12:30 na Cmentarzu Górczyńskim parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego Profesora

wyrazy współczucia składają:

Rektor i Senat, Dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii

oraz Pracownicy, Doktoranci i Studenci

Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nadzwyczajne posiedzenie Senatu odbędzie się w środę 11 października 2023 roku o godz. 9.00 w Sali Senatu Collegium Maximum (III piętro)