Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia" 2023

"Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia" 2023 są już za nami! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze Koło Naukowe Architektury Krajobrazu (KNAK) wygrało nagrodę główną i nagrodę specjalną w konkursie "Inspiracje-Aranżacje" organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów (OSTO).

Do konkursu, z samego Koła Naukowego zostało zgłoszonych aż pięć propozycji projektów, z czego projekt "Angielski luz" autorstwa Marianny Ordon, Gabrieli Nowakowskiej i Weroniki Walkusz zakwalifikował się do II etapu konkursu, czyli realizacji aranżacji podczas Międzynarodowych Targów, które odbywały się w dniach 23-25.11.2023 r.

Koncepcja nawiązywała do naturalnych ogrodów angielskich, w których minimalizuje się symetrię i geometryczne kształty. W projekcie zostały uwzględnione między innymi: skrzynki z roślinami, fotele, podłogę z płytek imitujących drewno, palisadę z wikliny, ścieżkę z kamienia łupanego, zadaszenie z gałęzi na drewnianej konstrukcji, gliniane doniczki z roślinami, drewniany regał, stolik, poidełka dla ptaków, kłodę, rabatę czy drzewa.

Głosami publiczności, nasze studentki otrzymały nagrodę główną, czyli wyjazd na Chelsea Flower Show 2024 w Londynie - ale to nie wszystko! Również decyzją ekspertów zasiadających w jury, nasz zespół otrzymał nagrodę specjalną, czyli roczną licencję programu do projektowania Gardenphilia. Naszym studentkom serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego osiągnięcia i dalszych sukcesów dla Koła Naukowego Architektury Krajobrazu!"

Tekst: mgr inż. arch. Agata Walczak-Górka

20231125144631 IMG 3480