Uroczyste Walne Zebranie Członków PTPN

13 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 odbyło się Uroczyste Walne Zebranie Członków PTPN. Spotkanie w Sali Posiedzeń otworzył prezes PTPN, prof. UEP dr hab. Filip Kaczmarek.

Następnie nowym złonkom Towarzystwa zostały wręczone dyplomy członkowskie.

Wśród nowo przyjętych, dyplom członkowski otrzymała Pani prof. UPP dr hab. inż. Joanna Zeyland, Kierownik Katedry Biochemii i Biotechnologii, na Wydziale Rolnictwa, Ogroddnictwa i Biinżynierii UPP.

Część naukowa Walnego Zebrania została przygotowana przez pana prof. Zbigniewa Kopcia, który przedstawił zebranym wykład pt. „Na Kresy i dalej. Wańkowicza wędrówki na Wschód”.

Spotkanie zakończyło się częścią artystyczną, w trakcie której Ewelina Czaja (fortepian) oraz Agnieszka Szymańska (sopran) zaprezentowały następujące utwory: F. Nowowiejskiego „Muzyka mojej duszy”, I.J. Paderewskiego „Chłopca mego mi zabrali”, F. Chopina „Gdzie lubi” oraz „Mazurek e-moll op. 17 nr 2, „Wiosna” i „Piosenka Litewska”.

Uroczystości towarzyszyła okolicznościowa wystawa zorganizowana przez Bibliotekę PTPN.

Źródło: E-aktualności PTPN nr 29