Promocja WOAK na festynie „Jesień w domu i zagrodzie. Retro show” w Muzeum w Szreniawie

Jesień zawitała do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie w niedzielę 17 września odbył się festyn pod hasłem „Jesień w domu i zagrodzie. Retro show”.

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników. W programie znalazł się między innymi tradycyjny wysiew zboża z płachty, orka zaprzęgiem wolim i konnym, młocka parowa. Ponadto na polu odbyła się parada traktorów czy przejazd lokomobili firmy Cegielskiego - Hipoliny z 1919 r. Dodatkowymi atrakcjami były występy artystyczne, zajęcia interaktywne dla dzieci czy  potrawy z tradycyjnej kuchni, takie jak na przykład szare kluski z kapustą, jabłka w cieście i pyry z parownika z gzikiem.

Festyn rolniczy to doskonała okazja do promocji naszej Uczelni oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Tak więc nie zabrakło na nim stoiska przygotowanego przez Katedrę Warzywnictwa UP w Poznaniu, którą reprezentował Paweł Grabarczyk. Na stoisku był baner Wydziału oraz ulotki z informacją o studiach i rekrutacji na WOAK, a także kolekcja jesiennych warzyw. Wśród nich znalazły się różne odmiany kapusty, brokuły, wiele odmian dyni, a także, ciesząca się dużym zainteresowaniem, mniej znana zielona odmiana kalafiora ’Veronica’.

Anna Zaworska, Katedra Warzywnictwa, 2017

Promocja WOAK w Szreniawie 2017-09-17 - fot. P. Grabarczyk

Paweł Grabarczyk z Katedry Warzywnictwa i kalafior w odmianie 'Veronica' - fot. A. Zaworska

Kalafior zielony w odmianie 'Veronica' - fot. A. Zaworska